Home » Aktualności » WYNIKI WALENTYNKOWEGO KONKURSU

WYNIKI WALENTYNKOWEGO KONKURSU

16 lutego 2015 roku Samorząd Uczniowski z okazji Walentynek zorganizował w ramach III edycji Ligi Klas konkurs „Filmowy i Literacki Świat Miłości”. Warto przypomnieć, że nazwa niniejszego święta pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Do konkursu zgłosiły się trzyosobowe reprezentacje jedenastu klas. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o zdobycie kolejnych punktów ligowych. Jak zwykle – na drużyny czekały atrakcyjne nagrody!!!

Konkurs został podzielony na cztery rundy:

• pierwsza (łatwiejsza) składała się z 10 pytań – uczniowie musieli podać zakochane pary z najsłynniejszych filmowych bajek.
  • w drugiej (trochę trudniejszej) drużyny musiały podać tytuły filmów miłosnych , co jak się okazało, nie było zadaniem łatwym…
  • runda trzecia (o średnim poziomie trudności) została podzielona na kilka części – uczniowie mieli za zadanie:

–        podać autorów prezentowanych cytatów,
–        dokończyć sentencje dot. miłości,
–        podać źródło cytatów,
–        podać znaczenia związków frazeologicznych związanych z tematem miłości

• runda czwarta składała się z 11 pytań otwartych – należało podać nazwiska aktorów grających we wskazanych filmach o miłości.

Oto zajęte miejsca i przyznane punkty do III edycji Ligi Klas:

I miejsce –  kl.  3TME (10 punktów)
II miejsce kl. 3TE (8 punktów)
III miejsce kl. 3sm (6 punktów)
wyróżnienie – kl. 1TE (4 punkty)
pozostałe klasy (po 2 punkty)

Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim klasy biorące udział w niniejszym konkursie za wspaniałą zabawę!!!!

Tekst – R. Grzybowska, fot. – E. Sidor