Home » Aktualności » Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Samorząd Uczniowski, pracujący pod opieką p. prof. Renaty Grzybowskiej, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2014/2015. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, makulatury, baterii oraz książek dla dzieci, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać:

• 705,9 kg plastikowych nakrętek
  • 122 414 szt., czyli 1 224 zł grosików
  • 29 517 szt., czyli 615 kg baterii
  • 353 szt. bajek dla dzieci
  • 4 198,26 kg czyli ponad 4 tony makulatury

W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych:

• przebiegliśmy ponad 100 okrążeń wokół Pergoli, wpłaciliśmy 435 zł na rzecz Hospicjum
  • przygotowaliśmy 60 paczuszek dla pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej
  • uzbieraliśmy 435,80 zł, przygotowaliśmy dwie szlachetne paczki dla dwóch rodzin
  • pomogliśmy naszemu koledze, który pozostał sam…, z zadłużeniem… – uzbieraliśmy 400 zł
  • pomogliśmy Karolowi, który uległ tragicznemu wypadkowi drogowemu – uzbieraliśmy 800 zł

Najbardziej jednak oczekiwanym momentem okazało się ogłoszenie wyników Ligi Klas. Walka była bardzo zacięta. Niestety, nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, jednak na słodki upominek zasłużyły klasy: 2TE, 2TO oraz 1TO.  Zwycięzców Ligi Klas p. dyr. Piotr Lusar hojnie nagrodził, wypisując własnoręcznie czeki:

• I miejsce zdobyła  klasa 2e, otrzymując czek na 1000 zł.
  • II miejsce zdobyła klasa ITE , otrzymując czek na 750 zł.
  • III miejsce zdobyła klasa 1TME, otrzymując czek na 500 zł.
  • IV miejsce zdobyła klasa 3em oraz 3TME, otrzymały czek na 300 zł.

W kolejnej części uroczystości wręczone zostały podziękowania wychowawcom klas, którzy w sposób szczególny zaangażowali uczniów do międzyklasowej rywalizacji. Podziękowania i drobne upominki otrzymały: powędrowały do p. prof. Doroty Śmietanki, p. prof. Beaty Jamrosz, p. prof. Edyty Sidor, p. prof.  Renaty Grzybowskiej oraz p. prof.  Marka Roszczewskiego.

Samorząd Uczniowski ZS nr 18 również został nagrodzony przez Pana Dyrektora za aktywną działalność. Nagrody otrzymali uczniowie z klas: 3TME, 2TO, 2TE oraz 1TME:

• Jacek i Igor z klasy 3TME
  • Kamil, Dawid i Jakub z klasy 2TO
  • Patrycja i Jakub z klasy 2TE
  • Klaudia, Norbert, Szymon, Patryk, Szymon, Paweł  i Piotrek z klasy 1TME

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu!!! I już teraz zachęca uczniów do przyszłorocznej rywalizacji!!!

Tekst i slajdy – R. Grzybowska, fot. – M. Jama i J. Sitarski