Home » Aktualności » Rozstrzygnięcie konkursu „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”.

12 grudnia 2016 r. z okazji obchodów Roku Sienkiewiczowskiego odbył się konkurs przygotowany przez bibliotekę szkolną i poświęcony pisarzowi. Udział w konkursie wzięło 16 klas.

W pierwszym etapie młodzież rozwiązywała test dotyczący życia, twórczości oraz ekranizacji utworów Henryka Sienkiewicza. Dzielnie odpowiadali na pytania otwarte i zamknięte oraz rozpoznawali tytuły filmów. Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 56 punktów.

• I miejsce zajęła klasa III TME – 49 punktów
  • II miejsce zajęła klasa II TME – 46 punktów
  • III miejsce klasa III es – 44 punkty

Drugi etap polegał na narysowaniu ilustracji związanej z wybranym utworem lub portretu Henryka Sienkiewicza. O zwycięstwie zadecydowali pracownicy szkoły, którzy oddali głosy na najciekawszą pracę. Ilustracje zostały przypadkowo ponumerowane od 1 do 16.

• I miejsce ex aequo zajęły praca nr 1 (klasy II TME) i praca nr 10 (klasy I om)
  • II miejsce – praca nr 9 (klasy II TO)
  • III miejsce ex aequo –  praca nr 4 (klasy III TME) i praca nr 14 (klasy III TO)

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Organizatorzy:

Jadwiga Kowalczyk, Agnieszka Pelc, Dorota Śmietanka