Home » Aktualności » SCZYTAJ I PRZECZYTAJ

SCZYTAJ I PRZECZYTAJ

Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału w akcji Czytaj PL.

Czytaj PL –  to jedna z  największych na świecie akcji promujących czytelnictwo.

Swoim zasięgiem wielokrotnie przebije poprzednie edycje i po raz pierwszy na taką skalę wykroczy poza granice kraju.

Wśród bestsellerowych książek każdy znajdzie coś dla siebie.

W kategorii kryminał do wirtualnej wypożyczalni trafiła szwedzka „Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg, której powieści przetłumaczone zostały na ponad 40 języków w 60 krajach.

Miłośnicy książek  przygodowych będą mieli okazję przeczytać m.in. głośną powieść „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa, która przedstawia historię legendarnego zbiega ukrywającego się w Indiach.

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy! Odkryje je przed czytelnikami Peter Wohlleben w „Sekretnym życiu drzew”.

Do wypożyczenia będą również nagrodzone Nagrodą Zajdla „Czterdzieści i cztery” Krzysztofa Piskorskiego, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” Filipa Springera, „#WstydźSię!” Jona Ronsona i „Korona śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.czytajpl.pl

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL, a następnie zeskanować kod QR z plakatu Każdy użytkownik może zaprosić do akcji 5 osób (one nie będą musiały już skanować QR kodu). Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada..

Plakaty wisieć będą obok biblioteki i w gabinetach języka polskiego.

Zachęcamy do udziału w akcji

nauczyciele bibliotekarze

czytanie