Home » Aktualności » Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Samorząd Uczniowski, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2017/2018. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, makulatury, baterii oraz książek dla dzieci, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać:

• 898 kg plastikowych nakrętek
  • 133 585 szt., czyli 1 334 zł grosików
  • 967 kg baterii (zajęliśmy I miejsce w Polsce!)
  • 444 szt. bajek dla dzieci
  • 3 177 kg czyli ponad 3 tony makulatury

W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych:

• przebiegliśmy ponad 300 okrążeń wokół Pergoli, wpłaciliśmy 2 500 zł na rzecz Hospicjum,
  • uzbieraliśmy 1 123 zł, co pozwoliło nam przygotować aż osiem szlachetnych paczek dla uboższych rodzin z naszej szkoły,
  • przekazaliśmy Stowarzyszeniu Tratwa produkty spożywcze, z których została przygotowana „Wigilia dla Samotnych” w Zajezdni Dąbie,
  • wzięliśmy udział w szlachetnej akcji!  „Nie bądź sknera Kup Pampera”. Uzbieraliśmy m.in. 26 opakowań pieluch dla dzieci, 47 opakowań chusteczek nawilżonych, płyny do mycia naczyń czy podłóg,
  • przekazaliśmy 327 zł, na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych podopiecznych fundacji „Pomóż i Ty”,
  • zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy oraz bajek dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska z okazji Dnia Dziecka.

Najbardziej jednak oczekiwanym momentem okazało się ogłoszenie wyników Ligi Klas. Walka była bardzo zacięta. Niestety, nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, jednak na słodki upominek zasłużyły klasy: 3TOD, 2TOK, 3TME, 3TE4 oraz 1TOK.  Zwycięzców Ligi Klas p. dyr. Piotr Lusar hojnie nagrodził, wypisując własnoręcznie czeki:

• I miejsce zdobyła  klasa 2TME, otrzymując czek na 1100 zł.
  • II miejsce zdobyła klasa 2TE , otrzymując czek na 800 zł.
  • III miejsce zdobyła klasa 2TEO, otrzymując czek na 500 zł.
  • IV miejsce zdobyła klasa 1e oraz 1TMA, otrzymały czek na 300 zł.

W kolejnej części uroczystości wręczone zostały podziękowania wychowawcom klas, którzy w sposób szczególny zaangażowali uczniów do międzyklasowej rywalizacji. Podziękowania i drobne upominki otrzymały: powędrowały do p. prof. Magdaleny Plan, p. prof. Moniki Semaniku, p. prof. Joanny Nowak, p. prof.  Alicji Krakowiak-Gładki oraz p. prof. Renaty Grzybowskiej.

Samorząd Uczniowski ZS nr 18 również został nagrodzony przez Pana Dyrektora za aktywną działalność. Nagrody otrzymali uczniowie z klas: 3TO oraz 2TEO:

• Maciej, Adrian i Seweryn z klasy 3TO
  • Sebastian, Maksymilian i Jakub z klasy 2TEO

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu!!! I już teraz zachęca uczniów do przyszłorocznej rywalizacji!!!

Tekst i slajdy – R. Grzybowska