Home » Aktualności » Dzień Niepodległości w Zespole Szkół nr 18

Dzień Niepodległości w Zespole Szkół nr 18

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2018r. o godzinie 12:00 na boisku szkolnym uczniowie wszystkich klas razem z nauczycielami i Dyrekcją Zespołu zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

W uroczystości wzięła także udział młodzież Technikum Żeglugi Śródlądowej w umundurowaniu galowym wraz z Dyrekcją .

Uczniowie  klasy 3ee Branżowej Szkoły Zawodowej przygotowali i ułożyli flagę narodową ze 100 biało-czerwonych balonów.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wszyscy uczniowie przeszli w radosnej, biało-czerwonej paradzie dookoła boiska szkolnego.

Uroczystość została przygotowana przez p. prof. Mirosława Wojtowicza i uczniów kl. 3 ee Branżowej Szkoły Zawodowej, a udokumentowana zdjęciami p. prof. Ryszarda Gawła i p. prof. Edyty Sidor.

Tekst – M. Wojtowicz, Fot. – R. Gaweł