Home » Aktualności » Podsumowanie akcji Góra Grosza 2018

Podsumowanie akcji Góra Grosza 2018

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Już po raz 19, w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja, która łączy pokolenia.

Głównym celem akcji jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym – na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka czy pogotowia rodzinnego.

Nasza Szkoła już po raz siódmy przystąpiła do „Góry Grosza”, która została przyjęta przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Liczenie zebranych „grosików” trwało kilka dni i okazało się, że zebraliśmy 87,1 kg – w sumie 78 685 monet!!!

A oto tegoroczne „żniwo”:

1gr – 32 307 szt.
2gr – 16 928 szt.
5gr – 29 450 szt.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół nr 18, którzy włączyli się do „Góry Grosza”.