Home » Aktualności » Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych

Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia 24.09.2019r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu został rozegrany Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych – rzut jesienny. W Finale wystartowało 26 drużyn lekkoatletycznych reprezentujących szkoły z całego Dolnego Śląska. Drużyna Zespołu Szkół nr 18 wystąpiła w 16-to osobowym składzie w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: w biegu na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, w skoku w dal, w skoku wzwyż, w pchnięciu kulą 5kg i 6kg oraz w sztafecie 4x100m.

Drużyna ZSnr18 zdobyła 804 pkt. i zajęła 7 miejsce na Dolnym Śląsku i 3 miejsce we Wrocławiu. Najlepiej w drużynie ZSnr18 zaprezentowali się kulomioci tj.:

Kamil Krot kl. 2oe zajął 1 miejsce w województwie osiągając wynik 11,85m w pchnięciu kulą 6 kg,
Adrian Szmulik kl. 2oe zajął 2 miejsce w województwie osiągając wynik 11,32m w pchnięciu kulą 5 kg.

Bardzo dobre 7 miejsce zajęła sztafeta 4x100m osiągając czas 48,95 sek, która pobiegła w składzie – Bartłomiej Obłoński kl.1TMA, Wincent Pietryniak kl. 1EO, Jakub Lubowiecki kl.1 TEA oraz Kacper Piejko kl.4 TME.

Bardzo dobry wynik osiągnął Kacper Piejko kl. 4TME zajmując 8 miejsce w województwie w biegu na 400m w czasie 57,06 sek.

Niestety najlepszy obecnie w naszej szkole sprinter Kamil Ochwat kl.3 TMB biegający dystans 100 m w czasie poniżej 12 sekund nie wystartował w zawodach z powodu kontuzji.

Wyróżnić trzeba także pozostałych naszych zawodników:

Wincenta Pietryniaka kl. 1eo w biegu na 100m osiągnął czas 12,41 sek.
Jakuba Lubowieckiego kl.1 TEA w biegu na 100m osiągnął czas 12,82 sek.
Bartłomieja Obłońskiego kl.1 TMA w skoku w dal osiągnął 5,14 m.
Maksymiliana Cwenara kl.1 TMB w biegu na 200m osiągnął 27,49 sek.
Jakuba Ciupryka kl. 1 TOE w biegu na 400m osiągnął 63,25 sek.
Macieja Leszczyszyna kl.3 TO w pchnięciu kulą 6kg osiągnął wynik 9,44 m.
Michała Olszowego kl.2 TEK w biegu na 1500m osiągnął 5.33.57min.
Marcina Bugajskiego kl.2 TEK w biegu na 1500m osiągnął 5.36.75min.
Mateusza Szmagaja kl.1 TEC w biegu na 800m osiągnął 2.49.94 min.
Eryka Barabasza kl.2 TMM w skoku wzwyż osiągnął wynik 150 cm.

Zapowiada się ciekawa walka w rzucie wiosennym kończącym Finał Ligi, który odbędzie się w kwietniu 2020 roku.

Koordynator drużyny Lekkoatletycznej ZSnr18 – Mirosław Wojtowicz.