Home » Aktualności » Podsumowanie akcji Góra Grosza 2019

Podsumowanie akcji Góra Grosza 2019

GÓRA GROSZA – XX edycja!!!

Już po raz 20 we wszystkich szkołach całej Polski odbyła się wielka akcja “GÓRA GROSZA”. Akcję tą organizuje Towarzystwo Nasz Dom z Warszawy. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Nasza Szkoła już po raz ósmy przystąpiła do „Góry Grosza”, która została przyjęta przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Liczenie zebranych „grosików” trwało kilka dni i okazało się, że zebraliśmy 85 kg – w sumie 64 275 monet!!!

A oto tegoroczne „żniwo”:

1 gr – 49 250 szt.
2 gr – 10 875 szt.
5 gr – 2 595 szt.
10 gr – 950 szt.
20 gr – 448 szt.
50 gr – 74 szt.
1 zł. – 56 szt.
2 zł. – 20 szt.
5 zł. – 7 szt.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by innym mogło być lepiej.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”