Home » Aktualności » Podsumowanie akcji Góra Grosza

Podsumowanie akcji Góra Grosza

Już po raz XXII, w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja, która łączy pokolenia.

Głównym celem akcji jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym – na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka czy pogotowia rodzinnego.

Nasza Szkoła już po raz kolejny przystąpiła do „Góry Grosza”, która została przyjęta przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Liczenie zebranych „grosików” trwało kilka dni i okazało się, że zebraliśmy 23,2 kg – w sumie 15 376 monet!!!

A oto tegoroczne „żniwo”:

1gr – 9 394 szt.
2gr – 3 666 szt.
5gr – 2 316 szt.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by innym mogło być lepiej.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”