Warsztaty z dietetykiem pt.”Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”

Już ósmy rok realizujemy projekt edukacyjno-wychowawczy pt.”Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”, w ramach którego klasy pierwsze mają warsztaty z dietetykiem. W październiku i listopadzie takie zajęcia miały klasy:1TMA,1TMB,1TEB,1TEC,1TC,1TO,1TOM,1TEO.

Tematem warsztatów były najczęściej popełniane błędy żywieniowe u młodzieży, jak czytać etykiety produktów aby unikać niezdrowych napojów i przekąsek? Pomagają w tym aplikacje rozpoznające dobre i złe produkty żywnościowe, które warto zainstalować na swoim telefonie. Dowiedzieliśmy się, jak niebezpieczne są napoje „energetyki”? A także kiedy i jakie spożywać posiłki aby efektywnie się uczyć oraz do czego prowadzi „przebiałczenie” organizmu osób trenujących intensywnie sport. Liczne pytania zadawane pani dietetyk przez słuchaczy świadczą o dużym zainteresowaniu uczniów tematyką zajęć.

Po części teoretycznej młodzież przygotowała (zachowując higieniczne warunki) zdrowe i smaczne drugie śniadanie: napoje izotoniczne, koktajl energetyczny oraz płatki owsiane z jogurtem naturalnym, bananem i bakaliami. Degustowaliśmy i wszystko było pyszne! Widać to na zdjęciach. Polecamy!

W drugim semestrze odbędą  się warsztaty dla pozostałych klas pierwszych technikum i szkoły branżowej.

Koordynatorki projektu: E. Selwa, B. Wolszczak-Misztal, D.Grycner

Business Navigator
ZS18 Informator RODO
Rekrutacja
Dziennik Elektroniczny
Archimedes
BIAP - Biuro In?ynierskie Automatyki Przemys?owej
Dolkom Wroc?aw
Donako
DeLaval
Dozamel
Elektrotim
EBS Ink-Jet Systems
E&S Industry
ENCON
EvoTherm
Fortaco
Gestamp
Hilti
Jungheinrich
Pneumatyka
Parker
PGE Energia Ciep?a S.A
Paragon Medical
Schrack Technik
Schumacher
Tauron
Volz
Widex
Volvo
Viessmann
ZAE
Projekt dofinansowa?a Polsko-Niemiecka Wspó?praca M?odzie?y
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Mechaniczny
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Elektryczny
Sbm Sp. z o.o.
Facebook
 
Dostępność