Jesteśmy na podium!

13 listopada 2023 r. Zespół Szkół nr 18 był Gospodarzem Eliminacji Regionalnych PGE Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych. Gościliśmy ponad 39 drużyn ze szkół podstawowych i ponad 56 szkół ponadpodstawowych. Każda z drużyn zbudowała (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) model turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Z naszego Technikum zgłoszone zostały następujące drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich oraz czwartych technikum. Opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

I… udało się!!! Mamy kolejny sukces!!!

Turbina wykonana przez Janka Pańczyka, ucznia klasy 2TEO o nazwie „Sonic” zajęła I miejsce w konkurencji „wydajność” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Drugie miejsce w tej samej konkurencji przypadło Adamowi Banasiowi, ucznia klasy 4TMC, który zbudował turbinę o nazwie „02”.

W konkurencji „moc” w kategorii szkół ponadpodstawowych przypadło drużynie „Krakenik”, uczniów klasy 2TEA – Szymon Łyskawa, Marceli Łyskawa oraz Kamil Szewczyk.

Wszyscy finaliści eliminacji regionalnych, otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał opiekun SU (p. Renata Zalewska) wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych –   p. Mirosławem Marcińczakiem, p. Stanisławem Żurawskim, p. Zbigniewem Jarczakiem.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!
Finalistom życzymy powodzenie!

Business Navigator
ZS18 Informator RODO
Rekrutacja
Dziennik Elektroniczny
Archimedes
BIAP - Biuro In?ynierskie Automatyki Przemys?owej
Dolkom Wroc?aw
Donako
DeLaval
Dozamel
Elektrotim
EBS Ink-Jet Systems
E&S Industry
ENCON
EvoTherm
Fortaco
Gestamp
Hilti
Jungheinrich
Pneumatyka
Parker
PGE Energia Ciep?a S.A
Paragon Medical
Schrack Technik
Schumacher
Tauron
Volz
Widex
Volvo
Viessmann
ZAE
Projekt dofinansowa?a Polsko-Niemiecka Wspó?praca M?odzie?y
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Mechaniczny
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Elektryczny
Sbm Sp. z o.o.
Facebook
 
Dostępność