Home » Aktualności » Ślusarze z kl. III sm w Legnicy

Ślusarze z kl. III sm w Legnicy

Dnia 23 maja 2014 r. ślusarze z klasy III sm pojechali na wycieczkę do Legnicy, do Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie w lipcu przyjdzie im zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie wraz z p. Ryszardem Gawłem spotkali się z egzaminatorem, który zaprowadził ich do sali, gdzie zostanie przeprowadzony egzamin praktyczny. Przybliżył ślusarzom zasady zdawania części praktycznej. Zapoznał uczniów z etapami wykonywanej pracy i powiedział, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas egzaminu, by uzyskać jak najlepszy wynik. Nasi uczniowie słuchali uważnie i zadawali konstruktywne pytania. Wycieczka sprawiła, że ślusarze z kl. III sm dobrze już wiedzą, jak i gdzie przyjdzie im zadawać jeden z najważniejszych w ich życiu egzamin.

Wyjazd ten był też okazją, by zwiedzić Rynek w Legnicy – miasta założonego w… 1149 r.

Tekst i zdjęcia: Ryszard Gaweł