Stona główna

Strona główna

 


Wrocław Europejska Stolica Kultury - Kandydat

 

 

 

 

 


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną Szkoły!

 

 


Zespół Szkół nr 18 to już ponad 60 lat historii !!!

 

Możemy się pochwalić prawie 20 000 absolwentów, którzy stanowią znamienitą kadrę techniczną, naukową i polityczną Wrocławia. Szkoła stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju, a w poszczególnych typach szkół do poszerzania wiedzy w określonych dziedzinach. Możliwe to jest dzięki fachowej kadrze pedagogicznej i nowoczesnemu wyposażeniu. Stanowią je m.in. w sale multimedialne, 5 sal komputerowych , 7 pracowni specjalistycznych i Centrum Multimedialne w czytelni szkolnej ze stałym dostępem do Internetu .Posiadamy dwie sale gimnastyczne, 2 nowoczesne siłownie z elektroniczną bieżnią i kompleks boisk do gier zespołowych.

Dobre wyposażenie owocuje sukcesami sportowymi naszych uczniów w różnych dyscyplinach. Kadrę pedagogiczną stanowią doświadczeni nauczyciele systematycznie podnoszący swoje kwalifikacje.
Lekcje języków obcych odbywają się w grupach. Uczniowie biorą udział w zajęciach językowych prowadzonych przez studentów w ramach AISEC .Działania te stwarzają duże możliwości pogłębiania znajomości języków obcych i poznania kultury innych krajów. Legitymujemy się certyfikatami: 'Szkoły z klasą', nasi uczniowie uzyskali też Certyfikat Inwestora w konkursie 'Z klasy do klasy' i wnieśli wkład do debaty o konstytucji i przyszłości Europy. Od 2008 r. należymy do Klubu Szkół "uczących się"
W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski (I miejsce w Konkursie na najlepszą inicjatywę uczniowską i II miejsce w konkursie na najlepszy Samorząd Uczniowski). Przedstawiciele Samorządu biorą udział w pracach Parlamentu Młodzieży.
Absolwenci naszej szkoły z powodzeniem zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe i kontynuują naukę na uczelniach wyższych .
Kładziemy nacisk na rozwój takich wartości jak: mądrość, życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Kształtujemy i utrwalamy takie cechy osobowości jak: kreatywność, systematyczność, odpowiedzialność, twórczą wyobraźnię.
Współpracujemy z Firmami :

ABB , Elektrotim , Volz Hydraulik , Pneumat System ,RUUKKI , DONAKO i Wydziałem Elektrycznym PWR.

Wspólpraca ma na celu polepszenie warunków kształcenia zawodowego naszej młodzieży.

 

Partnerzy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Nasze nowe pracownie specjalistyczne :

 


 

 


 

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,375,335 Unikalnych wizyt