Home » Aktualności » Drugi dzień 5 Targów Pracy

Drugi dzień 5 Targów Pracy

6 czerwca 2019 r. odbyła się druga sesja 5 Targów Pracy.

Targi otworzyła i przybliżyła ideę tego projektu Danuta Matuszewska.

Podobnie jak 5 czerwca najpierw odbyły się prezentacje firm a następnie rozmowy indywidualne uczniów z ich przedstawicielami.

W drugim dniu targów zaprezentowały się firmy:

DOLKOM, DONAKO, 3M, MPK, PARKER, SCHUMACHER, TECHLIFT i VOLVO .

Przedstawiciele wszystkich firm zaprezentowali w ciekawy sposób swoje oczekiwania co do kwalifikacji przyszłych pracowników. Przygotowali też interesujące stoiska do rozmów z uczniami o stażu i o pracy.

MPK zaprezentowało 3 super interesujące pojazdy: nowoczesny autobus, specjalistyczny dźwig i pojazd techniczny. Uczniowie długo prowadzili rozmowy z pracodawcami i obsługa techniczną pojazdów.

Drugi dzień targów organizowała ekipa w podobnym składzie jak pierwszy z tą różnicą, że uczniowie zapewniający organizację części stoiskowej stanowiła druga grupa klasy IITEA.

Targi zakończyły tegoroczne spotkania uczniów z pracodawcami w znakomitej atmosferze i dobrym porozumieniu obydwu stron.

Fotoreportaż przygotował pan Marek Jama.