Home » Aktualności » Podsumowanie akcji charytatywnej

Podsumowanie akcji charytatywnej

Krótko przypomnijmy… od środy 26 listopada do piątku 5 grudnia Samorząd Uczniowski przeprowadził w Zespole Szkół nr 18 akcję charytatywną, której głównym celem było zebranie funduszy na zakup najpotrzebniejszych produktów spożywczych oraz środków czystość dla dwóch potrzebujących rodzin. Do akcji bardzo pozytywnie przyłączyli się wszyscy uczniowie szkoły, pracownicy administracji oraz obsługi jak również dyrekcja szkoły. Razem udało nam się uzbierać 435,80zł – za co bardzo dziękujemy!!! Dodatkowo klasa 3TME przekazała na niniejszy cel 100zł ze zeszłorocznej wygranej z Ligi Klas. Niezbędne produkty do szlachetnych paczek zostały zakupione w czwartek 11 grudnia 2014 r., następnie zostały zapakowane oraz przekazane rodzinom tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – a wszystko to wykonała klasa 3TME wraz z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół nr 18, pod czujnym okiem opiekuna SU – p. Renaty Grzybowskiej. Dla każdej rodziny udało się przygotować szlachetną paczkę o wartości 260zł.

Ponadto Samorząd Uczniowski ZS 18 przygotował około 60 paczuszek dla pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W paczkach dzieci mogli znaleźć etui na telefon, smycze, długopisy, zabawne ołówki, kredki, kolorowanki a przede wszystkim – cukierki.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych akcji charytatywnych!!!

Tekst – R. Grzybowska
Fot. – I. Dżoń