Home » Aktualności » WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W WIELKIM TEŚCIE WIEDZY O KLIMACIE

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W WIELKIM TEŚCIE WIEDZY O KLIMACIE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Klimacie, pod opieką p. D. Grycner, p. A. Rakoczy, p. E. Selwy. Test został zorganizowany przez Gazetę Wyborczą w dniu 3.11.23, w Centrum Dydaktyczno – Naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Naukowcy od wielu lat informują o poważnym kryzysie klimatycznym. Coraz częściej słyszymy o niekorzystnych zjawiskach klimatycznych: suszy, tornadach, gwałtownych ulewach i burzach na całym świecie. Aby skutecznie walczyć z tymi zjawiskami, musimy wprowadzić wiele zmian w życiu codziennym. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać wiedzę dotyczącą przyczyn i skutków zmian klimatu.

Test, który zawierał 60 pytań z zakresu wiedzy o klimacie, trwał 60 minut. Tym razem nie zajęliśmy znaczącego miejsca, ale samo uczestniczenie w tym wydarzeniu było dla nas ciekawym i ważnym doświadczeniem.

Skip to content