W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatu i degradacją środowiska naturalnego Fundacja Green Festival wyszła naprzeciw młodemu pokoleniu, organizując serię spotkań edukacyjnych w największych miastach Polski.
Projekt “Akademia Klimatu” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych poprzez połączenie nauki z kinematografią.
W dniu 11-04-2025 klasy 2 TEO, 3 TEO, 4 TEO kierunku odnawialne źródła energii oraz chłodnictwo i klimatyzacja uczestniczyły w kinie NOWE HORYZONTY w spotkaniu dotyczącym transformacji energetycznej.
Wysłuchaliśmy wykładu o:
– zmianach klimatycznych
– transformacji energetycznej KOGENERACJI SA Wrocław
-oraz obejrzeliśmy filmy o aspektach transportu niskoemisyjnego (za i przeciw elektromobilności)
-oraz „drugiej – ciemnej strony”, energii odnawialnej za którą odpowiada przemysł w Chinach.
W przerwie udaliśmy się na słodki poczęstunek i uczestniczyliśmy w grze „ekologiczne koło fortuny” przygotowaną przez firmę FORTUM.
Za prawidłową odpowiedź nagradzani byliśmy drobnymi upominkami.
Na końcu uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym transformacji energetycznej.
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tego konkursy był Karol Sobczak z klasy 2 TEO.
Nagrody także otrzymali: Dawid Witczak – 2 TEO, Dawid Baron – 3 TEO, Dorian Ciszewski – 3 TEO oraz Stanislav Zuiev – 4 TEO.
Gratulujemy!
Uczestnictwo w tym wydarzeniu pozwoliło nam odpowiedzieć na pytania:
„Zużywamy coraz więcej energii i ten trend raczej się nie zmieni. I może wcale nie musi, o ile będziemy produkowali energię w sposób, który ma możliwie najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Czy istnieje jej idealne źródło? Który ze znanych nam sposobów na produkcję energii jest najbardziej zielony?”
Opiekunowie: Małgorzata Szymańska, Elżbieta Selwa, Diana Grycner









