Home » Aktualności » Lekcja Pamięci – wizyta klasy 3 TEO w Auschwitz-Birkenau

Lekcja Pamięci – wizyta klasy 3 TEO w Auschwitz-Birkenau

Lekcja Pamięci

W piątek 25 kwietnia 2025 roku klasa 3 TEO z wychowawczynią panią Joanna Rychter odbyła się wycieczkę do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Celem wizyty było poznanie tragicznej historii II wojny światowej oraz oddanie hołdu ofiarom Holokaustu.

Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli m.in. baraki więźniarskie, rampę kolejową, komory gazowe oraz krematoria. Pani przewodnik opowiadała o codziennym życiu więźniów, okrutnych warunkach panujących w obozie oraz ogromie cierpienia, jakiego doświadczyły miliony ludzi.

Wizyta w Auschwitz-Birkenau była bardzo poruszająca i skłoniła do refleksji nad wartością życia, wolności i potrzebą pamięci historycznej. Z pewnością długo pozostanie w pamięci.

Skip to content