Konkurs Filatelistyczny

Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny 2013

20 IV odbyło się w naszej Szkole uroczyste podsumowanie Półfinału 51. Młodzieżowej Olimpiady Filatelistycznej, która nosiła tytuł „ Toruńskie Cosmopolis” oraz towarzyszącej mu wystawy zatytułowanej „Wrocław 2013”. Wystawę można było oglądać w sali 208 od 15 IV. Liczyła 101 ekranów. To zbiory młodych filatelistów ze szkól: podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego Dolnego Śląska. Wystawę otworzył Prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Filatelistów we Wrocławiu – p. Ryszard Wdowiak. W uroczystości otwarcia wzięła udział młodzież z kl. II TSA w wychowawcą – p. M. Marcińczakiem.
Wstęgę wraz z p. Prezesem PZF przecięły: p. dyr. D. Matuszewska i p. Edyta Sidor, która od sześciu lat projektuje dla PZF okolicznościowe kartki i datowniki. W tym roku, na okoliczność Półfinału 51. Młodzieżowej Olimpiady Filatelistycznej Poczta Polska wydała dwie kartki pocztowe i datownik autorstwa p. E. Sidor.
Podczas wystawy każdy eksponat został oceniony przez Sąd Konkursowy metodą punktową.
Zwycięzcy wystawy „Wrocław 2013″ oraz 51. Młodzieżowej Olimpiady Filatelistycznej, która nosiła tytuł „ Toruńskie Cosmopolis” zostali nagrodzeni podczas uroczystości, która odbyła się 20 IV. Gospodarzem uroczystości był Przewodniczący Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej i Wiceprezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Filatelistów we Wrocławiu – p. Ryszard Śląski.
Poprowadzili ją: Wiktor Jamborski i Adam Dajek. Za nagłośnienie odpowiedzialny był Grzegorz Janik, a maskotkę Szkoły, która wzięła udział w tym wydarzeniu, „ożywił” Bartosz Ostryżniuk. Fotoreportażem zajął się Kacper Boguszewski. Są to uczniowie kl. II TE.
W pierwszej części uroczystości nastąpiło uroczyste nadanie odznaczeń w uznaniu za zasługi w promocji filatelistyki wśród młodzieży. Brązową Odznaką Honorową PZF uhonorowane zostały: p. dyr. Irena Penińska i nasza sekretarka – p. Beata Biernacka.
Autorką scenariusza oraz reżyserką uroczystości była p. Edyta Sidor.

Skip to content