Zajęcia w CKP Legnica

W dniach 25-27 września klasa III TE wraz z wychowawczynią p. Joanną Maciejak i p. Anną Karczmarek wyjechała na zajęcia do Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu unijnego „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” II. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych z branży elektryczno-energetycznej. Podczas zajęć realizowana była tematyka: „Maszyny elektryczne – montaż układów sterowania i pomiary elektryczne”. Zajęcia odbywały się w doskonale wyposażonych pracowniach elektrycznych. Uczniowie wykonywali prace polegające na łączeniu elementów poprzez lutowanie, korzystali z mierników elektrycznych, zasilaczy oraz niezbędnych narzędzi. Wykonywali montaż układów sterowania silników elektrycznych, montaż instalacji oświetleniowych z wykorzystaniem elektronicznego osprzętu oraz uczyli się programowania sterownika LOGO i montażu układów z jego wykorzystaniem. Uczniowie odbyli 20 godzin zajęć praktycznych. Była też chwila na relaks i trochę rozrywki: kręgle i bilard.

Skip to content