Home » Aktualności » Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W środę, 18.10.2023 r. pierwszoklasiści uczestniczyli w jednej z  najważniejszych szkolnych  uroczystości – ślubowaniu uczniów klas pierwszych. To wieloletnia już tradycja Zespołu Szkół nr 18. Jest ona ważnym elementem spajającym naszą szkolną społeczność. Ubrani w galowe stroje pierwszoklasiści wraz z wychowawcami zebrali się na przygotowanej przez starszych kolegów uroczystości. Po powitaniu zebranych i przemówieniu pana dyrektora Piotra Lusara, nastąpił moment, który był  jej istotą – ślubowanie. W obecności sztandaru szkoły, powtarzając za dyrektorem słowa przysięgi, nowi uczniowie przyrzekali dbać o swój rozwój, szacunek dla nauczycieli i kolegów oraz godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 18. Na pamiątkę tej podniosłej chwili otrzymali akty ślubowania, które po zakończeniu uroczystości podpisali w obecności wychowawców. Wszystkiemu towarzyszyła atmosfera powagi i podniosłości. Zakończenie miało już jednak zdecydowanie swobodniejszy charakter. Pojawiła się szkolna maskotka, w towarzystwie której każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z dyrekcją szkoły i wychowawcami. Mamy nadzieję, że ta uroczystość na długo zapadnie w pamięć pierwszoklasistów i pozwoli im w pełni już poczuć się członkami naszej społeczności.

Skip to content