Home » Aktualności » Wycieczka do EC1 w Łodzi

Wycieczka do EC1 w Łodzi

Dnia 17.11.23 uczniowie z klas IITEA, II TEB oraz II TMA wraz z wychowawczyniami, p. Beatą Jamrosz i Jolantą Kraczkowską, byli na wycieczce w Łodzi, w Centrum Nauki i Techniki. Centrum znajduje się w zabytkowych przestrzeniach dawnej Elektrowni Łódzkiej, przekształconej później w Elektrociepłownię nr 1.

Przeszliśmy z przewodnikiem ścieżkę edukacyjną „Przetwarzanie energii”, podczas której poznaliśmy drogę otrzymywania energii elektrycznej. Następnie pobawiliśmy się w części przeznaczonej do eksperymentów fizycznych i chemicznych. Obejrzeliśmy pokaz w Planetarium „Niezbadane światy” o egzoplanetach w niezbadanym kosmosie. Na koniec udaliśmy się na ulicę Piotrkowską, przeszliśmy Aleją Gwiazd Kina Polskiego oraz Aleją Sławnych Łodzian. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy fortepianie Artura Rubinsteina, przysiedliśmy na ławeczce Juliana Tuwima i kuferku Władysława Reymonta.

Skip to content