Home » Aktualności » Maratonu Pisania Listów

Maratonu Pisania Listów

W dniach 5 – 8 grudnia w naszej szkole po raz drugi odbył się Maraton Pisania Listów. Jest to od wielu lat największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka, inicjowana przez Amnesty International. Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (tj. 10 grudnia) miliony ludzi na całym świecie jednoczą siły, aby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane.

Listy adresowane są do decydentów, którzy mają realny wpływ na los Bohaterów i Bohaterek, wysyłane są również w geście solidarności do samych zainteresowanych.

W ciągu 4 dni nasi uczniowie napisali 505 listów!!! Listy zostały wysłane do właściwych władz, poruszyły w swej treści sprawy pokrzywdzonych Bohaterów z: Polski, Białorusi, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA, Brazylii, RPA, Australii, Kirgistanu.

Bardzo Dziękuję Wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję Maratonu Pisania Listów.

 Magdalena Zaborska-Skorupa

Skip to content