81. rocznica ogłoszenia PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA

Dnia 10 marca 2019r. Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół nr18 wziął udział w uroczystości 81.rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków Spod Znaku Rodła.

Uroczystość miała miejsce we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim . O godz. 9.00 złożono wieńce pod tablicą z Prawdami Polaków Spod Znaku Rodła w obecności pocztów sztandarowych, delegacji szkolnych, wrocławskich uczelni i wszystkich uczestników. Wojskową asystę honorową zapewnił Garnizon Wrocław z Akademii Wojsk Lądowych. Atrakcją uroczystości była obecność patroli konnych Straży Miejskiej z Wrocławia oraz występ Orkiestry Dętej Zakładów Gorniczych „Rudna” z Polkowic. O godz.9:30 wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do Archikatedry Wrocławskiej przez Ostrów Tumski.

Odbył się IV Marsz Rodła, który poprowadził ppłk Włodzimierz „Wowa” Brodecki z Krakowa – Pierwszy Ułan Rzeczypospolitej. O godz.10.00 rozpoczęła się Msza w Archikatedrze Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela. Po mszy na Placu Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego podano w plenerze smaczną grochówkę wojskową i gorącą herbatę a na deser kawę i tort malinowo – truskawkowy. Następnie odbyła się loteria dla wszystkich gości uroczystości – nagrody główne to 5 wycieczek z okazji 336.rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej Wiedeń – Kahlenberg .

PRAWDY POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA

 1. Jesteśmy Polakami!
2. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!
3. Polak Polakowi bratem!
4. Co dzień Polak Narodowi służy!
5. Polska Matką naszą nie wolno mówić o Matce źle!

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół nr 18:

- Chorąży Maciej Brzozowski uczeń kl. IV TO

- Asysta Konrad Sprot uczeń kl. IV TO

 - Asysta Kacper Garbaciak uczeń kl. II TOK

Opiekun Pocztu Sztandarowego nauczyciel Mirosław Wojtowicz.

Sprawozdanie z uroczystości opracował i zdjęcia wykonał Mirosław Wojtowicz.

Business Navigator
ZS18 Informator RODO
Rekrutacja
Dziennik Elektroniczny
Archimedes
BIAP - Biuro In?ynierskie Automatyki Przemys?owej
Dolkom Wroc?aw
Donako
DeLaval
Dozamel
Elektrotim
EBS Ink-Jet Systems
E&S Industry
ENCON
EvoTherm
Fortaco
Gestamp
Hilti
Jungheinrich
Pneumatyka
Parker
PGE Energia Ciep?a S.A
Paragon Medical
Schrack Technik
Schumacher
Tauron
Volz
Widex
Volvo
Viessmann
ZAE
Projekt dofinansowa?a Polsko-Niemiecka Wspó?praca M?odzie?y
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Mechaniczny
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Elektryczny
Sbm Sp. z o.o.
Facebook
 
Dostępność