Home » Aktualności » II etap V edycji konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE

II etap V edycji konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE

8 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie V edycji konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO: AUSTRIA dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Bibliotekę Austriacką we Wrocławiu i odbył się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Fryderyka Joliot-Curie.

Zespół Szkół nr 18 reprezentowała 3-osobowa drużyna: Mateusz Adamiec i Jacek Kaliciński z klasy 3TOK oraz Wojtek Kwolik z klasy 2TMB. Uczniowie ci najlepiej wypadli na etapie szkolnym w grudniu 2018 r. W II etapie drużyny ustnie odpowiadały na pytania z wiedzy o Austrii (za 1, 2 lub 3 punkty), które wyświetlano w formie prezentacji multimedialnej. Chłopcy spisali się naprawdę nieźle – uplasowali się na trzecim miejscu, ex aequo z drużyną innej szkoły.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!

W przyszłym roku – Szwajcaria i pierwsze miejsce ma być naszeJ

 Opracowała: Anna Karczmarek

Skip to content