Home » Aktualności » Zajęcia integracyjne

Zajęcia integracyjne

Powrót po wakacjach jest nie lada wyzwaniem dla uczniów na różnych poziomach edukacji a przede wszystkim jest dużym wyzwaniem dla uczniów klas pierwszych.

W Zespole Szkół nr 18 trwają zajęcia integracyjne w klasach pierwszych wraz z wychowawcami oraz pedagogami szkolnymi.

Zajęcia integracyjne są elementem programu ułatwiającego adaptację pierwszoklasistów w nowej szkole, uczniowie mają możliwość spotkać się, razem pobawić w przyjaznej atmosferze.

Trzygodzinne warsztaty mają na celu integrację klasy, rozwój umiejętności współpracy w grupie oraz poznanie ze sobą uczniów i wychowawców.

Wsparciem podczas integracji są terapeuci ze Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.

Anna Ruszczak