Home » Aktualności » Mamy II i III miejsce!!!

Mamy II i III miejsce!!!

17 marca 2023 r. Zespół Szkół nr 18 był Gospodarzem Eliminacji Regionalnych „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023”. Gościliśmy 34 drużyny ze szkół podstawowych i 44 drużyny ze szkół ponadpodstawowych.

Każda z drużyn zbudowała (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) model turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Z naszego Technikum zgłoszone zostały drużyny uczniów z klasy pierwszej, drugiej, trzeciej oraz czwartej technikum. Opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska, p. Małgorzata Szymańska, p. Mirosław Marcińczak oraz p. Kamil Łodygowski – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

I… udało się!!! Mamy kolejny sukces!!! Turbina wykonana przez rodzeństwo Michała, Szymona oraz Wojciecha Goryczka, uczniów klasy 1TEB o nazwie „Bomba” zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli uczniowie klasy 2TEO – Wiktor Panek, Szymon Szymecki i Krzysztof Wers, którzy zbudowali turbinę o nazwie „Adidas”.

Finaliści eliminacji regionalnych, otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz mają duże szanse na uczestniczenie w gali finałowej „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 24 kwietnia 2023 roku.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał opiekun SU wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych – p. Małgorzatą Szymańską, p. Mirosławem Marcińczakiem, p. Zbigniewem Jarczakiem oraz p. Kamilem Łodygowskim.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Finalistom życzymy powodzenie!