Uczniowie kl. I TMB dla pacjentów hospicjum

Hospicjum Stacjonarne Św. Jana Bożego to miejsce, w którym profesjonalny zespół z troską i czułością opiekuje się ciężko chorymi i umierającymi pacjentami. Lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, psychologowie, terapeuta zajęciowy, muzykoterapeuta, kapelan i wolontariusze dbają o jak najwyższą jakość życia przebywających tu chorych. Bardzo ważne jest, że hospicjum znajduje się w spokojnej dzielnicy Wrocławia wśród pięknego starodrzewia, które zapewnia możliwość wypoczynku i spotkań w otoczeniu kojącej zieleni. Jest też ogród. Kolorowe rabaty cieszą oko, poprawiają nastrój i pozwalają choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu. Ale… tereny zielone z ogrodem włącznie wymagają ciągłej pielęgnacji. Uczniowie klasy I TMB, z inicjatywy p. prof. Agnieszki Mikołajczak, pojechali z nią oraz z wychowawczynią p. prof. Edytą Sidor pomóc ogrodnikowi w uporządkowaniu ogrodu i parku. Pracy było dużo, ale nie zraziło to naszych uczniów. Przyszli technicy mechatronicy pokazali, że odpowiednia organizacja pracy pozwala nadspodziewanie szybko wykonać zadanie. A nagrodą było wzruszenie, kiedy pacjenci hospicjum pojawili się w ogrodzie, by podziękować młodzieży, zapewniając, jakie to dla nich ważne, że o nich pamięta i że chce do nich przyjeżdżać.

Chce i jeszcze nieraz przyjedzie.

Business Navigator
ZS18 Informator RODO
Rekrutacja
Dziennik Elektroniczny
Archimedes
BIAP - Biuro In?ynierskie Automatyki Przemys?owej
Dolkom Wroc?aw
Donako
DeLaval
Dozamel
Elektrotim
EBS Ink-Jet Systems
E&S Industry
ENCON
EvoTherm
Fortaco
Gestamp
Hilti
Jungheinrich
Pneumatyka
Parker
PGE Energia Ciep?a S.A
Paragon Medical
Schrack Technik
Schumacher
Tauron
Volz
Widex
Volvo
Viessmann
ZAE
Projekt dofinansowa?a Polsko-Niemiecka Wspó?praca M?odzie?y
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Mechaniczny
Politechnika Wroc?awska Wydzia? Elektryczny
Sbm Sp. z o.o.
Facebook
 
Dostępność