Home » Aktualności » Uczniowie kl. I TMB dla pacjentów hospicjum

Uczniowie kl. I TMB dla pacjentów hospicjum

Hospicjum Stacjonarne Św. Jana Bożego to miejsce, w którym profesjonalny zespół z troską i czułością opiekuje się ciężko chorymi i umierającymi pacjentami. Lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, psychologowie, terapeuta zajęciowy, muzykoterapeuta, kapelan i wolontariusze dbają o jak najwyższą jakość życia przebywających tu chorych. Bardzo ważne jest, że hospicjum znajduje się w spokojnej dzielnicy Wrocławia wśród pięknego starodrzewia, które zapewnia możliwość wypoczynku i spotkań w otoczeniu kojącej zieleni. Jest też ogród. Kolorowe rabaty cieszą oko, poprawiają nastrój i pozwalają choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu. Ale… tereny zielone z ogrodem włącznie wymagają ciągłej pielęgnacji. Uczniowie klasy I TMB, z inicjatywy p. prof. Agnieszki Mikołajczak, pojechali z nią oraz z wychowawczynią p. prof. Edytą Sidor pomóc ogrodnikowi w uporządkowaniu ogrodu i parku. Pracy było dużo, ale nie zraziło to naszych uczniów. Przyszli technicy mechatronicy pokazali, że odpowiednia organizacja pracy pozwala nadspodziewanie szybko wykonać zadanie. A nagrodą było wzruszenie, kiedy pacjenci hospicjum pojawili się w ogrodzie, by podziękować młodzieży, zapewniając, jakie to dla nich ważne, że o nich pamięta i że chce do nich przyjeżdżać.

Chce i jeszcze nieraz przyjedzie.

Skip to content