Home » Aktualności » Pola Nadziei w roku szkolnym 2013/2014

Pola Nadziei w roku szkolnym 2013/2014

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014 ruszyła akcja Pola Nadziei na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, do której przyłączyła się nasza szkoła. Podczas 4. Edycji akcji Pola Nadziei przewidziane są różnorodne konkursy: plastyczne, fotograficzne oraz literackie. Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.hospicjum.wroc.pl


Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

pola_nadziei1

Skip to content