Home » Aktualności » Wizytka uczniów III sm w Schronisku i Noclegowni dla Kobiet i Matek z Dziećmi

Wizytka uczniów III sm w Schronisku i Noclegowni dla Kobiet i Matek z Dziećmi

6 grudnia uczniowie klasy III sm wraz z wychowawcą – p. Ryszardem Gawłem odwiedzili mieszkanki Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi oraz Noclegownię św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet. A skąd pomysł? Podczas uroczystość zakończenia roku szkolnego miało miejsce wręczenie czeków za Ligę Klas. Wówczas jeszcze II sm została wyróżniona. Otrzymała 100 zł.

Uczniowie postanowili przeznaczyć te pieniądze na paczki dla potrzebujących. Pomógł im wychowawca, pomogli też nauczyciele, przynosząc zabawki, bajki oraz odzież dla dzieci samotnych mam. W schronisku dzieci w prawdzie nie było, bo nie wróciły jeszcze ze szkoły, ale… na św. Mikołaja czekał z niecierpliwością mały Jaś, który od razu pokochał wieeelką żabę!  Św. Mikołaj przyniósł też swój wizerunek do kolorowania. Panie pozazdrościły Jasiowi i ochoczo wzięły się do kolorowania wizerunku św. Mikołaja!

Mikołaj był szczęśliwy, bo pojawił się tam, gdzie każda pomoc jest na wagę złota. Jednak nie tylko św. Mikołaj był bojowo nastawiony do walki z nieszczęściem i strachem przed przyszłością. Mamy nadzieje, ze mieszkanki tego domu będą mogły liczyć na stałe wsparcie naszej młodzieży. tak bardzo potrzebna jest tam pomoc. I radość.

Skip to content