Home » Aktualności » Kto i dlaczego wylosował naszą szkołę?

Kto i dlaczego wylosował naszą szkołę?

14 stycznia gościliśmy w naszej szkole trzyosobowe zespoły uczniów (wraz z opiekunami) z trzech gimnazjów: Gimnazjum nr 22, Gimnazjum nr 39 i… naszego – Gimnazjum nr 37. Jaki był powód wizyty? Już wyjaśniamy! Otóż rozpoczęła się druga edycja konkursu skierowanego do gimnazjalistów „ZAWODOWO WYSTARTUJ W PRZYSZŁOŚĆ”. Organizatorem jest Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu, a honorowy patronat objęli: Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, ARAW, ELEKTROTIM S.A., Volz Hydraulik Sp. z o.o., Mirosław Wróbel Sp. z o.o., HUMANITARIUM OGRODY DOŚWIADCZEŃ (EIT+ Sp. z o.o.).

Uczestnicy konkursu – trzyosobowe zespoły uczniów gimnazjum z Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego w I etapie – szkolnym mieli za zadanie przygotować w programie PowerPoint prezentacje konkursowe na temat wybranego zawodu. Zwycięska drużyna przechodziła do etapu II, w którym z kolei należy przygotować kolejną prezentację w programie PowerPoint dotyczącą … wrocławskiej szkoły zawodowej (przydzielonej zespołom z poszczególnych gimnazjów w drodze losowania przez organizatorów konkursu). Zostaliśmy wylosowani, jak już wspomnieliśmy, przez Gimnazja nr 22, 37 i 39. Drużyny wraz z opiekunami zostali zapoznani z naszą szkołą przez p. R. Gawła – szkolnego koordynatora projektu. W imieniu Dyrekcji Szkoły uczestników konkursu powitała p. dyr. Danuta Matuszewska. Pan R. Gaweł wraz ze swoimi asystentami – uczniami klasy II TO przybliżył uczestnikom konkursu charakter naszej szkoły oraz kształcenie w zawodach branży mechanicznej. Po krótkiej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez koordynatora Goście zwiedzili pracownie mechaniczne. „Świat elektryki” przybliżyła gimnazjalistom p. dyr. Danuta Matuszewska. Naturalnie w spotkaniu uczestniczyła nasza wszędobylska MASKOTKA, która przecież nie opuści żadnej okazji, żeby pokazać się w całej swojej okazałości. Tym razem została ożywiona przez ucznia kl. II TO – Janka Trubiłowicza! Goście byli żywo zainteresowani nasza szkołą. Zadawali ciekawe pytania, odnotowywali odpowiedzi i robili zdjęcia, gromadząc w ten sposób materiały konkursowe. Na koniec wizyty zainteresowali się też zapleczem sportowym naszej szkoły. Zobaczyli boisko, sale gimnastyczną i siłownię. Mamy nadzieję, że nasi Goście tak dobrze przygotują prezentację, że to właśnie oni zdobędą wszystkie trzy czołowe miejsca! Trzymamy kciuki!

 

Skip to content