Home » Aktualności » SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKĄ KRAJOWEGO BANKU DAWCÓW SZPIKU

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKĄ KRAJOWEGO BANKU DAWCÓW SZPIKU

W dniu 13 marca 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas trzecich i czwartych technikum oraz drugich i trzecich ZSZ z przedstawicielką Krajowego Banku Dawców Szpiku – p. Dorotą Derą. Celem prelekcji było zapoznanie młodzieży z warunkami i sposobem rekrutacji dawców szpiku oraz przybliżenie samej procedury pobierania i przeszczepiania szpiku osobom z nowotworowymi chorobami układu krwiotwórczego. Spotkanie to powiązane było z cyklicznie odbywającą się w naszej szkole akcją krwiodawstwa. Podczas najbliższej uczniowie będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy w Banku Dawców Szpiku. Tekst – D. Dul, fot. – R. Gaweł

Skip to content