Home » Aktualności » „Żółty żonkil symbolem życia”

„Żółty żonkil symbolem życia”

UWAGA! UWAGA! Ogłaszamy konkurs plastyczny na temat „Żółty żonkil symbolem życia”.
Prace można wykonać techniką dowolną na formacie A3. W projekt należy koniecznie wkomponować logotyp „Pól Nadziei” oraz logo Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Termin oddania pracy upływa z dniem 7 kwietnia 2014r. Zapraszamy do wzięcia udziału i przypominamy, że punkty zostaną wliczone do klasyfikacji ogólnej Ligi Klas.

„Pola Nadziei” to organizowana od 17 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 1981 roku prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Celem prowadzonej akcji „Pola Nadziei” jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Honorowy Patronat nad krakowską akcją sprawuje Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, hospicja zbierają fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie.

pola_nadziei_01 pola_nadziei_02 pola_nadziei_03
Skip to content