Home » Aktualności » Dziennikarski sukces Grzegorza Janika

Dziennikarski sukces Grzegorza Janika

Miło nam poinformować, że Grzegorz Janik – uczeń kl. III TE zdobył I miejsce w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Małych Form Dziennikarskich „O Laur Złotej Czcionki”, nad którym patronat objął p. prof. Jan Miodek. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu to: „Wrocław – moja mała ojczyzna”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 kwietnia 2014 r. o godz. 11:15 w Prywatnej Szkole SIGMA. Nagrody wręczał przewodniczący Jury – p. prof. J. Miodek. Zadaniem konkursowym było napisanie reportażu z wybranego wrocławskiego wydarzenia. Grzegorz napisał o finale projektu „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka”, które zgromadziło w Hali Stulecia m.in. wszystkich uczniów naszej szkoły. Przypomnijmy, że wówczas odniósł sukces inny nasz uczeń, kolega Grzegorza – Wiktor Jamborski, który wziął udział w konkursie na przemówienie do Parlamentu Europejskiego na temat: „Co byś powiedział na temat ochrony praw człowieka, gdybyś miał okazję wystąpić na forum Parlamentu Europejskiego?” Grzegorz opisał tę galę w swoim reportażu, uwzględniając nie tylko fakty, ale także, a może przede wszystkim towarzyszące im emocje. Galę uświetnił wykład p. prof. J. Miodka o etymologii nazw: Śląsk i Wrocław. Wykład był pasjonujący. Wykładowca wyraźnie zaczarował słuchaczy. Po uroczystości p. prof. J. Miodek rozdawał autografy. Nie udało się ustalić, kto bardziej cieszy się z tego sukcesu – Grzegorz, czy p. Edyta Sidor, która go do tego konkursu przygotowała.

Skip to content