Home » Aktualności » ZNAMY WYNIKI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI BAJEK!

ZNAMY WYNIKI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI BAJEK!

30 maja i 6 czerwca 2014 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził ostatni  w tym roku szkolnym konkurs dla uczniów Zespołu Szkół nr 18 w ramach międzyklasowej rywalizacji Ligi Klas. SU miał zaszczyt poprowadzić konkurs ze znajomości bajek z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Konkurs poprowadzili: Elżbieta Nowaczyk (3TSA) oraz Igor Dżoń (2TME). A wzięli w nim udział: panie wicedyrektor – Elżbieta Wachowska-Karaśkiewicz i Irena Penińska oraz trzyosobowe drużyny z 16 klas. Uczestnicy zmagali się z dwoma prezentacjami przygotowanymi przez SU. Pierwsza – łatwiejsza dotyczyła postaci z bajek, a druga – troszkę trudniejsza wymagała znajomości treści bajek. Dla utrudnienia składała się z trzech etapów oraz finału. W pierwszym etapie uczniowie musieli odgadnąć tytuły bajek z ciągu nazw przedmiotów charakterystycznych dla danego utworu. W drugim etapie należało odgadnąć tytuły bajek – na podstawie charakterystycznych zdań dla danego utworu. Trzeci etap dotyczył odgadywania tytułów baśni na podstawie fragmentu tekstu. Jednak najwięcej emocji uczestnikom konkursu dostarczył finał!!! Otóż każda drużyna losowała po trzy pytania spośród 54, a na udzielenie poprawnej odpowiedzi zawodnicy mieli 5 sekund!!! Czasami najłatwiejsze pytania okazywały się tymi najtrudniejszymi! Każdy uczestnik miał możliwość przeniesienia się w świat swojego dzieciństwa!!! Konkurs wygrały klasy: II TME (42 punkty), drugie miejsce przypadło klasie II sm (41 punkty), a trzecie I TO (40 punktów). Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za ducha rywalizacji. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za udział w konkursie oraz za miłą atmosferę podczas przebiegu konkursu i zachęca do udziału w kolejnych konkursach w następnym roku szkolnym!

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Gaweł, R. Grzybowska, E. Sidor

Skip to content