Home » Aktualności » Wizyta uczniów klasy III TO na Politechnice Wrocławskiej

Wizyta uczniów klasy III TO na Politechnice Wrocławskiej

W ramach programu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”; uczniowie klasy III Technikum Mechanicznego uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych zorganizowanych przez Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej, a dotyczących nowoczesnych technologii stosowanych nie tylko w budowie maszyn, ale i w innych dziedzinach techniki oraz medycyny. Młodzi technicy mechanicy o specjalności obróbka skrawaniem czyli specjaliści technologii ubytkowej, mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć rozwijaną od kilku lat nową TECHNOLOGIĘ PRZYROSTOWĄ reprezentowaną przez nowoczesne drukarki 3D, które z różnych materiałów w postaci proszków, metalowych i niemetalowych, są w stanie wytworzyć obiekty przestrzenne, budując je warstwa po warstwie. Zajęcia warsztatowe były bardzo pouczające, bo pozwoliły na zaprojektowanie prostych obiektów i ich praktyczne realizacje w formie wydruków 3D, dostarczając uczniom wielu
satysfakcji.

Tekst i fot. – R. Otocki

Skip to content