Home » Aktualności » Gramy w „League of Legends”!

Gramy w „League of Legends”!

Z inicjatywy uczniów kl. I TME – Kamila Kostyry i Gabrieli Książkiewicz tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego powstało w naszej szkole kółko informatyczne. Tematyka zajęć z pozoru wydaje się banalna, ale w rzeczywistości wymagająca, bo uczy dokonywania konkretnych wyborów oraz zamysłu strategicznego. A chodzi o grę komputerowa zatytułowaną „League of Legends”, która ma wielu swoich fanów. Głównym celem na teraz, ale i założeniem na przyszłość jest udowodnienie, że gry wcale nie muszą ogłupiać oraz marnować czas grającego.  One także mogą pobudzać umysł oraz wspierać rozwijanie cennych zdolności.

Zwycięstwo w  „League of Legends” jest tylko z pozoru łatwe., a w założeniu dość nieskomplikowane. Zadaniem grającego jest zniszczenie głównego obiektu w bazie wroga – Nexusa. Każdy gracz kontroluje jednego championa. W grze aktualnie jest 123 bohaterów. Posiadają oni unikalne zdolności możliwe do rozwoju w czasie gry.

„League of Legends” (LOL) to internetowa gra na PC z gatunku multiplayer online battle arena. Została opracowana przez Riot Games I początkowo wydana tylko dla systemu Windows. Po raz pierwszy ogłoszono jej istnienie 7 października 2008 r., a wydano – 27  października 2009 r. Co ciekawe – 15 lipca 2013 r. została uznana w USA za sport.

Tekst – G. Książkiewicz, fot. – R. Gaweł

 

Skip to content