Home » Aktualności » SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

Uczniowie kl. II TE: Patrycja Cichalewska, Kacper Lesiewicz i Jakub Sitarski zajęli I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Wydział Edukacji Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego za realizację projektu pod tytułem ”Badanie stanu środowiska wokół szkoły oraz miejsca zamieszkania”. Zwycięzcy byli przygotowywani przez p. prof.  Dianę Grycner.

Finał konkursu na „Uczniowski  Mini Projekt Badawczy w Zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy z Obszaru Nauk Przyrodniczych” organizowanego przez Wydział Edukacji Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego odbył się 20 marca 2015r. Zostało zaprezentowanych 10 najciekawszych prac z Dolnego Śląska i to właśnie projekt naszych reprezentantów okazał się najlepszy z najlepszych!

W pracy tej uczniowie przedstawili wyniki wielu badań, które przeprowadzili pod czujnym okiem p. prof. D. Grycner w celu dokonania oceny stopnia zanieczyszczenia środowiska lokalnego. Podczas realizacji projektu wykonywali doświadczenia chemiczne na próbkach wody, gleby i powietrza pobranych w określonych miejscach Wrocławia oraz Brzegu Dolnego i Jelcza Laskowic. Efekty swojej pracy ZWYCIĘZCY przedstawią na forum  szkoły 22 kwietnia 2015r. z okazji Dnia Ziemi.

Tekst i fot. – D. Grycner

Skip to content