Home » Aktualności » Młodzi Głosują – wybory prezydenckie 2015

Młodzi Głosują – wybory prezydenckie 2015

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015”. Akcja „Młodzi głosują” trwa już 20 lat i uczestniczyło w niej dotąd ponad 2,6 miliona uczniów.

„Młodzi głosują” to efektywny sposób na edukację obywatelską i zwiększanie udziału młodych Polaków w życiu publicznym. Dodatkowo uczniowie, organizując w swoich środowiskach działania profrekwencyjne, przyczyniają się do większej aktywności obywatelskiej dorosłych Polaków.

W ramach akcji przeprowadzone zostaną :

1.       konkurs wiedzy o Prezydencie RP:

·         27 kwietnia na 2 godzinie lekcyjnej w sali 208 dla klas szkoły ponadgimnazjalnej –

każda klasa musi wytypować 2 przedstawicieli;

·         28 kwietnia na 4 godzinie lekcyjnej w sali 112 dla klas gimnazjalnych –każda klasa musi wytypować 3 przedstawicieli.

Zdobyte punkty będą wliczane do Ligi Klas.

2.       30 kwietnia prawybory prezydenckie:

·         budynek A – sala 109 (czytelnia)

·         budynek B – sala 112

Organizatorzy:

Magdalena Zaborska-Skorupa , Joanna Rychter, Agnieszka Pelc

 

Skip to content