Home » Aktualności » Nasi uczniowie już po głosowaniu!

Nasi uczniowie już po głosowaniu!

CEO czyli Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprosiło uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015”. Akcja „Młodzi głosują” trwa już od 20 lat i uczestniczyło w niej dotąd ponad 2,6 miliona uczniów.

 Na stronie CEO czytamy: „MŁODZI GŁOSUJĄ to efektywny sposób na edukację obywatelską i zwiększanie udziału młodych Polaków w życiu publicznym. Dodatkowo uczniowie, organizując w swoich środowiskach działania profrekwencyjne, przyczyniają się do większej aktywności obywatelskiej dorosłych Polaków. W ramach programu  w szkole organizowane są młodzieżowe wybory prezydenckie. Jest to główne działanie szkół i uczniów w programie. Przygotowani do udziału w wyborach uczniowie tworzą szkolną komisję wyborczą, przeprowadzają kampanię informacyjną wśród innych uczniów. Wszystkie zgłoszone do projektu szkoły biorą udział w młodzieżowych wyborach – finałowym etapie akcji, organizowanym 30 kwietnia 2015 roku.”

W naszej Szkole do Komisji Wyborczej zostali powołani: Patrycja Cichalewska, Jakub Sitarski i Jakub  Wolski. Nad organizacją wyborów czuwały: Pani Agnieszka Pelc i p. Joanna Rychter.

Wyniki znane będą wkrótce!

Tekst – E. Sidor, fot. – J. Rychter

Skip to content