Home » Aktualności » Zaprojektowali grę planszową i… zwyciężyli!

Zaprojektowali grę planszową i… zwyciężyli!

Z przyjemnością informujemy, że drużyna naszych uczniów z klasy 2TME w składzie: Tomasz Kordiak, Michał Kowalik, Krzysztof Łęt oraz Piotr Wajsowicz odniosła wspaniały sukces, zajmując pierwsze miejsce w trzeciej edycji konkursu pt. „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”. Ich projekt w kategorii „gra planszowa” został oceniony najwyżej przez jury, w skład którego oprócz przedstawicieli organizatorów konkursu oraz sponsorów weszli również profesjonalni projektanci i wydawcy gier planszowych. Nasi uczniowie za zwycięstwo otrzymali nagrody rzeczowe oraz tygodniową praktykę w jednym z oddziałów PKO Banku Polskiego. Co najciekawsze, prototyp zaprojektowanej przez nich gry planszowej ma szansę zostać wdrożonym do produkcji! Zyskał on bowiem uznanie władz Miasta Wrocławia, które są żywo zainteresowane realizacją pomysłu.

Droga do sukcesu była niełatwa. Przez prawie osiem miesięcy pod kierunkiem doświadczonych projektantów odbywały się zajęcia, podczas których nasi uczniowie poznawali tajniki konstruowania gier planszowych. W tej ciekawej, lecz momentami wyczerpującej przygodzie wsparcia udzielał im szkolny opiekun w osobie pana prof. Tomasza Jarosza, nauczyciela informatyki. Bardzo ważnym elementem rywalizacji była autoprezentacja, do której profesjonalnie przygotowała naszą drużynę pani prof. Edyta Sidor – nauczycielka języka polskiego. Dzięki jej cennym wskazówkom nasi uczniowie przedstawili swój produkt w sposób, który zrobił ogromne wrażenie zarówno na komisji konkursowej podczas przesłuchań indywidualnych, jak i na publiczności zgromadzonej w auli Wyższej Szkoły Bankowej w dniu gali finałowej w czasie rozdania nagród.

Do konkursu zorganizowanego przez gminę Wrocław oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu przy wsparciu PKO Banku Polskiego zgłosiło się w tym roku szkolnym blisko 80 uczniów z 19 wrocławskich liceów i techników. W kategorii „gra planszowa” rywalizowało 6 zespołów.

Uczniom i ich opiekunowi towarzyszył w czasie uroczystości p. dyr. Piotr Lusar, który otrzymał od organizatorów podziękowania za wsparcie uczniów biorących udział w konkursie.

Prowadzący galę zaznaczył, że nasza szkoła już trzeci raz z rzędu zdobywa I miejsce w konkursie „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”. Przypomnijmy , że w roku 2013  w konkursie w kategorii „E-sklep” zwyciężyli: Wiktor Jamborski, Mateusz Jankowski i Grzegorz Janik, których przygotowywała p. prof. Zofia Bronowicka. W roku 2014 konkurs ten wygrali:  Paweł Szkudlarek, Daniel Domagała i Paweł Szczypiński. Szkolną liderką projektu i doradczynią uczniów była p. prof. Alicja Cabaj. Zatem dzisiejszy sukces powoli czyni wygrywanie wspomnianego konkursu szkolną tradycją! Dzisiejszym finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu – tym razem już komercyjnego, związanego z wprowadzeniem tytułu na rynek gier planszowych.

 Drodzy Pracodawcy! Zapamiętajcie wymienione tutaj nazwiska, bo o takich młodych ludzi warto zabiegać. Naprawdę warto!

Tekst – T. Jarosz, fot. – E. Sidor

Skip to content