Home » Aktualności » Pan Profesor znowu pobiegł!

Pan Profesor znowu pobiegł!

20 czerwca odbył się we Wrocławiu półmaraton.  Jak się mogliśmy domyśleć, wziął w nim udział nasz nauczyciel – p. prof. Mirosław Wojtowicz. Pan Profesor pobiegł tym chętniej, że każdy krok zbliżał biegaczy do szlachetnego celu. Ale oddajmy głos Dyrektorowi tego wydarzenia:

„Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować Państwu za przyjęcie zaproszenia do wspólnego biegania. Jestem szczęśliwy i wzruszony, że tak dużo osób wybrało właśnie Wrocław. W tym roku półmaratonowi towarzyszyć będzie niezwykła oprawa artystyczna. W dniu zawodów na wrocławskich mostach będą odbywały się różne działania twórcze, a to wszystko za sprawą programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Można się spodziewać „cudów”, ponieważ za organizację święta mostów we Wrocławiu odpowiada brytyjski reżyser Chris Baldwin. Poza tym mamy dla Państwa nową trasę. Będzie ona szybsza i łatwiejsza. No i przepiękny medal w kształcie krasnala. Przypomnijmy, że to pierwsza część składanki. Przygotowaliśmy również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do rozlosowania są samochód osobowy KIA Picanto oraz iPady. W pakiecie startowym znajdziecie wysokiej klasy koszulkę marki Brubeck, która została stworzona specjalnie dla uczestników 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Wrocławskie bieganie łączymy z ideą dobroczynności. I w tym roku będziemy pomagać. Gorąco zachęcam do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Mateusza”. 20 czerwca będzie można pomóc 13-letniemu Mateuszowi z Nowej Rudy, podopiecznemu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Wszystkim sympatykom wrocławskiego biegania dziękuję za gesty życzliwości oraz życzę radości z pokonywania kolejnych kilometrów, niezwykłych przeżyć, wspaniałych wyników, a także satysfakcji z osiągnięć.

Jednocześnie chciałbym gorąco zaprosić Państwa do udziału w 33. PKO Wrocław Maratonie, który rozpocznie się 13 września o godz. 9.00. Spieszę poinformować, że trzynastka jest dla nas szczęśliwa. Do zobaczenia na Stadionie Olimpijskim. I postarajcie się dotrzymać kroku wrocławskim krasnalom.

Ze sportowym pozdrowieniem
Wojciech Gęstwa

Dyrektor Wrocław Maratonu”

Tekst – E. Sidor, fot. – R. Gaweł

Skip to content