Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016

Przemówienie Dyrektora Szkoły – Pana Piotra Lusara

Drodzy Uczniowie!

Powinienem teraz powiedzieć, że przed Wami kolejny rok ciężkiej pracy. Potem należałoby dodać na pocieszenie, że ciężkiej, ale za to owocnej. Ja jednak zrezygnuję z takich określeń, a w zamian za to wygłoszę to, co w moim przekonaniu wydaje się bardziej trafne.

Otóż Drodzy Uczniowie!

Przed Wami wielka przygoda, bo jak inaczej nazwać zdobywanie wiedzy, poznawanie nowych obszarów z różnych dziedzin? Jeśli tylko spróbujecie rozważyć te słowa i z zapałem przystąpić do nauki, sami się przekonacie, że to coś szczególnie emocjonującego. A potem z wielką radością , a czasami ze zdumieniem, zauważycie, że dzięki nauce i systematyczności zaczniecie spełniać Wasze marzenia. A można je zacząć spełniać już w szkole. W ubiegłym roku, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, wielu uczniów z powodzeniem odnajdowało się w różnych obszarach świata wiedzy i umiejętności. Oj działo się! Cały Dolny Śląsk podziwiał przednie pneumatyczne zawieszenie motocyklu skonstruowanego przez naszych uczniów. Już niedługo cały Wrocław będzie grał w grę planszową o … Wrocławiu – autorstwa naszych techników. Nasi elektrycy zdumieli swoją wiedzą pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej , a przy innej okazji – podziwiał ich umiejętności cały Dolny Śląsk. Inni uczniowie długo i dokładnie badali stan środowiska Wrocławia i znowu zdumieli środowisko naukowe Dolnego Śląska. Wśród techników znaleźli się też utalentowani literacko, których docenił p. prof. Miodek. Naturalnie mamy też wielu utalentowanych sportowców. Pokonują oni nawet drużyny trenujące pod barwami Śląska Wrocław. A nasi sportowcy z Gimnazjum rozsławiają nasze imię na całym świecie. U nas znajdują coś dla siebie także utalentowani grafficiarze, graficy komputerowi, czy fotograficy. Konkursów jest wiele, a nauczyciele chętnie pomagają w rozwijaniu pasji!  Sami je także mają.

Kochani!

Wykorzystajcie ten nowy rok szkolny jak najlepiej, jak najkorzystniej dla siebie. Inwestujcie swój czas w zdobywanie wiedzy, interesujcie się tym, czego możecie dowiedzieć się na lekcjach, bo to recepta na udane i pełne dobrych emocji życie. Angażujcie się też w akcje mogące pomóc innym. Z roku na rok coraz liczniej bierzecie udział w akcjach krwiodawstwa. Pomagacie też ubogim rodzinom i ludziom, którzy stracili zdrowie w wypadkach. Nie zapominacie o  mieszkańcach hospicjum.   Nie przechodzicie też obojętnie nad losem krzywdzonych i porzucanych zwierząt. To powód do dumy. Zarówno waszej, jak i mojej oraz Waszych nauczycieli i oczywiście rodziców.

Kochani! Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jest to ważny dzień dla nas wszystkich, ale szczególnie dla Was, pierwszoklasiści, dla których, ze względu na całkowitą zmianę środowiska, pierwsze dni nauki mogą być trudne. Jestem jednak przekonany, że w każdej sytuacji spotkacie się z życzliwością i wszechstronną pomocą nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów.

To będzie także szczególnie ważny rok dla Was maturzyści i uczniowie klas trzecich gimnazjum, bo w tym właśnie roku zdecydujecie o Waszej przyszłości. Już teraz życzę Wam, aby były udane.

Drodzy Nauczyciele i Pedagodzy!

Życzę Wam takich uczniów, dla  których będziecie mistrzami i prawdziwymi autorytetami. A wszystkim nam, abyśmy mogli z dumą myśleć o naszej szkole nie tylko jako o instytucji mającej bardzo dobre wyniki w nauczaniu, ale także jako o miejscu wzajemnego szacunku, przyjaznego uczniom oraz pracownikom. Dziękuję.

 

Skip to content