Home » Aktualności » Uczniowie naszej Szkoły w Humanitarium z chemią na „TY”!

Uczniowie naszej Szkoły w Humanitarium z chemią na „TY”!

Dnia 8.10.2015 odbyła się wycieczka do Humanitarium – Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu, w której udział wzięli uczniowie klasy IV TE oraz kilkunastu uczniów klas I technikum – szczególnie zainteresowanych chemią. Na miejscu zostali podzieleni na dwie grupy. Uczniowie  I  grupy  ubrali się w fartuchy laboratoryjne, okulary i rękawice, bo za moment wykonywali indywidualnie doświadczenia chemiczne w celu identyfikacji kationów metali, które znajdowały się w nieoznakowanych probówkach.  W tym czasie uczniowie grupy II zostali oprowadzeni  po labiryncie, w którym znajduje się wystawa „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Na wystawie zostały przedstawione zjawiska fizyczne i optyczne. Szczególnie interesujące  okazały się zjawiska rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych.  Każdy mógł się przekonać,  jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub  w „obłędnym” pokoju. Potem nastąpiła zamiana grup. Po wykonanych  doświadczeniach pozostał niedosyt. Dlatego młodzież poprosiła o  kolejne wyjście na warsztaty chemiczne. Wycieczka była inspirująca! Naprawdę warto odwiedzać Humanitarium.

Tekst i fot. – D. Grycner

Skip to content