Home » Aktualności » Uczniowie technikum mechanicznego odwiedzili Zakład Wytwórczy Wyrobów Gumowych we Wrocławiu

Uczniowie technikum mechanicznego odwiedzili Zakład Wytwórczy Wyrobów Gumowych we Wrocławiu

W piątek 2015-12-11 uczniowie technikum mechanicznego odwiedzili Zakład Wytwórczy Wyrobów Gumowych we Wrocławiu.

O godz. 9:00 na miejsce przybyła kl. IV TO z p. prof. Ryszardem Otockim. O godz. 10:00 – kl. II TO z p. prof. Ryszardem Gawłem, natomiast godzinę później ZWWG odwiedzili uczniowie kl. III TO z p. prof. Aldona Tomczak.

Warto wspomnieć, że Zakład Wytwórczy Wyrobów Gumowych we Wrocławiu jest innowacyjnym, rodzinnym przedsiębiorstwem założonym w 1953 roku, specjalizującym się w produkcji uszczelnień technicznych, systematycznie rozszerzającym swoją ofertę produkcyjną oraz dbającym o wysoką jakość swoich wyrobów. Obecnie  produkcja w ZWWG obejmuje szeroką gamę pierścieni uszczelniających i innych wyrobów gumowych. Produkty te mają zastosowanie między innymi w branży maszynowej, motoryzacyjnej, energetycznej, elektrycznej, budowlanej, chemicznej, przemyśle wydobywczym, hutniczym, drzewnym oraz wielu innych dziedzinach gospodarki.

Uczniowie zapoznani zostali z  procesem produkcji tych wyrobów. Poprzez zastosowanie technologii wtrysku oraz pras hydraulicznych, uzyskuje się wyroby o pożądanych właściwościach mechanicznych oraz wysokich parametrach technicznych. Park maszynowy, to w większości obrabiarki konwencjonalne. Największą ciekawość wzbudził ploter tnąco – frezujący, który tnie, wycina, graweruje. Natomiast wiertarka współrzędnościowa zachwyciła zwiedzających swoimi gabarytami oraz precyzją wykonania wyrobu.

Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się też, że ZWWG kooperuje z wieloma producentami, ale także zaopatruje hurtownie przemysłowe, zakłady remontowe, zakłady mechaniczne oraz służby utrzymania ruchu. Oprócz produkcji wielkoseryjnej, Firma ma możliwości wdrożenia bardzo krótkich serii, opracowując do nich niezbędną dokumentację techniczną. Odbiorcami wyrobów są zarówno firmy działające na polskim rynku, jak i międzynarodowe korporacje, a produkty oferowane przez ZWWG znalazły uznanie na całym świecie. Firma działa na podstawie systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008, który gwarantuje wysoką jakość wyrobów.

Tekst i fot. – A. Tomczak i R. Gaweł

Skip to content