Home » Aktualności » Drużyna „Siemanes Team” nie zawiodła! Mamy II miejsce!!!

Drużyna „Siemanes Team” nie zawiodła! Mamy II miejsce!!!

W sobotę 27 lutego 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 18 uczestniczyli w eliminacjach regionalnych w V Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych w Poznaniu. Konkurs zorganizowany był przez Piaseczną Fundację Ekologiczną, a nad stroną merytoryczną konkursu czuwał sponsor strategiczny – PGE Energia Odnawialna S.A.

Z naszego Technikum zgłoszone zostały następujące drużyny: „Ajnsztajny”, „Młody technik”, „Podwodni spawacze drewna”, „Siemanes Team”, „Team Cumbajszpil”, czyli uczniowie z klasy pierwszej, trzeciej oraz czwartej technikum. Ich opiekunem merytorycznym była p. prof. Renata Grzybowska, za co uczniowie są jej bardzo wdzięczni. Dziękują także p. prof. Mirosławowi Marcińczakowi, który pomógł w sprawdzeniu każdej turbiny – czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

Mamy kolejny sukces!!! Otóż drużyna uczniów klasy 4TME o nazwie „Siemanes Team” w składzie:  Jacek Eciak, Łukasz Konarski oraz Paweł Szczypiński zajęła II miejsce z czasem 13,977 sekundy za zbudowanie (zgodnie z regulaminem i rysunkiem technicznym) modelu turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Wystawiona turbina brała udział w konkurencji „ Moc”. Finaliści, za zajęcie II miejsca w eliminacjach regionalnych, otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz możliwość uczestniczenia w gali finałowej V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych w Piasecznie 2 kwietnia 2016 r.!!!

Tuż za podium znalazła się drużyna uczniów klasy 1TME o nazwie „Team Cumbajszpil”, która zajęła IV miejsce – drużyna, któa zajęła miejsce III wyprzedziła ich tylko o 0,479 sekundy.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Poznania oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 6 rano, a wróciliśmy po 22.00!!! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!

Opiekunka merytoryczna uczniów – R. Grzybowska

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Skip to content