Home » Aktualności » Wykład z elektryczności na Uniwersytecie Wrocławskim

Wykład z elektryczności na Uniwersytecie Wrocławskim

Maturzyści z klasy 4 TME wraz z wychowawczynią panią prof. Renatą Grzybowską uczestniczyli w wykładzie i w pokazie doświadczeń o elektryczności na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Zajęcia odbyły się w gmachu przy pl. Maksa Borna 9 w sali im. Jana Rzewuskiego. Wykład został poprowadzony przez dra hab. Janusza Przesławskiego i towarzyszących mu dwóch asystentów. Dla maturzystów była to  ciekawa propozycja powtórzenia wiadomości z fizyki. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych praw – m.in. prawo Ohma, prawo Kirchhoffa oraz co to jest kondensator. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wykładowców i już zgłosiła chęć uczestniczenia w kolejnych spotkaniach, które odbędą się na początku kwietnia.

Skip to content