Home » Aktualności » Światowa Stolica Książki UNESCO Wrocław 2016

Światowa Stolica Książki UNESCO Wrocław 2016

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA
inaugurację programu
Światowa Stolica Książki UNESCO Wrocław 2016

Miło nam poinformować, że 23 kwietnia 2016 Wrocław przejmie od koreańskiego miasta Incheon tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO.

W weekend 22-24 kwietnia odbędzie się inauguracja całorocznego programu jednego z najważniejszych literackich projektów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Na trzy dni zaplanowano m.in. spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, performansy, koncerty, a nawet zabawy taneczne.

W sobotę 23 kwietnia Zakład Narodowy im. Ossolińskich uroczyście otworzy w Rynku Muzeum Pana Tadeusza a o godz. 1900 rozpocznie się Europejska Noc Literatury, czyli wieczorne czytania  w zaskakujących przestrzeniach miasta, gdzie znani polscy aktorzy, autorzy i ludzie kultury (m.in. Olga Bołądź, Magdalena Cielecka, Bartosz Porczyk, Ewa Skibińska) przeczytają dla uczestników fragmenty dzieł Williama Szekspira .

Z czytelnikami symbolicznie spotka się Adam Mickiewicz i pisarze związani z przedwojennym Lwowem.

Wielbiciele kryminałów będą mieć okazję posłuchać norweskiego pisarza  Jo Nesbø.

W niedzielę na wrocławskim Rynku pojawi się kolorowa trupa szekspirowska.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronach: www.wroclaw.pl i www.esk2016.pl

Zachęcamy do udziału!

bibliotek

Skip to content